איריס טוכבנד מאמנת אישית בירושלים | המרכז להתפתחות ומנהיגות אישית

איריס טוכבנד מאמנת אישית בירושלים

  הרשמה יצירת קשר​  :מתעניין ב

  אימון תמיכה וליוויהספר שלי ניצוצות החייםהרצאותסדנאות

  אני רוצה לקבל ממך חדשות ועדכונים

  כןלא

  אימון לניהול ויסות רגשות והתמודדות מול פחדים | איריס טוכבנד מאמנת אישית בירושלים | המרכז להתפתחות ומנהיגות אישית

  אימון לניהול ויסות רגשות והתמודדות מול פחדים

  איריס טוכבנד מאמנת אישית מוסמכת

  מהו רגש?

  רגש הוא חוויה רגשית סובייקטיבית כתוצאה מאירוע שקדם לכך. הרגש נוצר כתוצאה מהפרשנות שלנו לאירוע, לסביבה או לאדם מסויים, שלפי כך נקבעת רמת העוצמה שבה הוא מתבטא.
  לדוגמא: אדם שכועס, יכול להביא את הרגש מהפנים החוצה בעוצמה שונה. מהרמת קול ועד שבירת דברים וצרחות.
  הרגש נמצא בנפש האדם, שם גם נמצאים המחשבות, שאר הרגשות והאנרגיה שלנו.
  כל אירוע מביא איתו סט של רגשות שונים שיכולים להיות נעימים, כמו שמחה, עליזות ותקווה או רגשות לא נעימים כמו עצב, כעס או תסכול.
  כל רגש משחרר בגופנו חומרים כימיים שונים שהם: נוירוטרנסמיטורים, כמו: אנדורפינים, סרוטונין, דופמין, קורטיזול, אדרנלין, קורטיזול, כתוצאה מהרגש שנוצר משתחררים חומרים בהתאם.
  הרגש הוא המנוע שלנו לפעולה. זה אומר שהוא מאוד משמעותי ומשפיע על התגובות/הפעולות שלנו באופן ישיר.

  האם אפשר ליצור רגשות לפי בקשתנו?

  זוהי שאלת השאלות. יצירת רגשות היא עבודה של למידת עצמנו מתוך התבוננות והעמקה חמי שאנחנו.
  כדי לייצר רגשות מסוימים אותם אני לחזק, ולהחליש עוצמה של רגשות אחרים, אני צריך להבין איך הנפש שלנו עובדת. מה מביא לרגש זה או אחר? למה אני צריך לשים לב? איך אני מפתח את הרגשות שלי? מה חשוב לי לדעת כדי לייצר רגש?
  אלו שאלות שעלינו לחקור ולהבין לעומק.
  חיוביות, שהיא יצירה של רגשות נעימים, אפקטיביים וטובים עבורינו. כל אחד ואחת לפי מה שמתאים להם. זוהי למידה, התפתחות וצמיחה שלי כאדם.
  הכל מתחיל במחשבה / בפרשנות שנוצרת שהיא למעשה מפעילה את הרגש ומשם יש פעולה /תגובה ברמת המציאות. המקום היחיד שאנו יכולים לעזור לרגש להשתנות הוא לשנות את הפרשנות שלנו לאירוע שקדם לכך. כל זה מתוך הבנה שהרגש שנוצר יצר חוויה לא נעימה ואני רוצה לשנות אותו.
  חשוב להבין שרגש הוא כמו שליח שבא להעביר לנו מסר. חשוב להבין מדוע הרגש נוצר? מה הוא בא לומר לנו? ולמה אנחנו צריכים לשים לב? במיוחד שמדובר ברגשות שלא נעימים לנו. לרוב אנשים בורחים, או רוצים להדחיק רגשות לא נעימים ולא רוצים להתמודד אתם. הם חושבים שהרגש ייעלם.
  אך זה לא כך. רגש לא נעלם סתם כך. הוא מודחק אל תוך הנפש שלנו ויוצא שוב כשהסיטואציה חוזרת על עצמה. לכן חשוב להבין מדוע הוא הביע לפתחנו ולטפל בו.

  איך מווסתים רגשות ומדוע זה חשוב?

  הבעת רגשות היא דבר חשוב ביותר לילדים וכן למבוגרים. זוהי התקשורת שלנו עם העולם היוצרת מערך שווה ערך עם הסיטואציה בה הם נתקלים ועל אחת כמה וכמה עם זולת. אדם שמבין מדוע הוא מרגיש בצורה זו או אחרת יכול להתמודד טוב יותר.
  לדוגמה, ילד שהעבירו עליו ביקורת תמידית בבית הוריו גדל עם רגש של תסכול לאורך חייו כתוצאה מביקורת של הזולת כלפיו. נוצר פחד מביקורת ובכל סיטואציה כזו הוא יגיב בצורה אוטומטית כלפי המבקר. אם הוא לא מבין את המקור לבעיה הוא ימשיך להיות מתוסכל, חסר אונים ואולי אפילו כועס. איך אם הוא יחקור את הפחד ויעמיק בסיבה הוא יוכל לטפל בפחד ולדעת להתמודד מולו בצורה בריאה, אפקטיבית וחיובית יותר. חייו עשויים לקבל תפנית חיובית עקב כך.

  איך תהליך אימון אישי יכול לעזור?

  בתהליך זה מטרתי היא לתת כלים לחיים, לפתח כושר התמודדות טוב יותר מול אתגרי החיים ולהגיע לתוצאות טובות ומיטביות יותר עבור המתאמנים/נות.
  תהליך אפקטיבי נוגע בנפש האדם מתוך הבנה ששם הוא הבסיס לכל התוצאות הנוצרות בחיינו.
  ההתבוננות מתחילה בסיפור שמסתובב לנו בראש, הרגש שנוצר בעקבותיו ומה הפעולה שהאדם יעשה או יגיב עקב כך.
  יש נגיעה רבה ברגש שנוצר וניתוח של סיטואציות בהם המתאמנים מביאים במטרה לחבר את האדם לרגשות שבו, להבין אותם וליצור משמעות אחרת לאירוע שיכול לשנות את ההתייחסות של אותו אדם.
  הרי את המציאות אנחנו לא יכולים לשנות. מה שאנחנו יכולים לשנות הוא את ההתייחסות שלנו למציאות ואת דרך ההתמודדות שלנו אתה.

  מה יש בתהליך האימון האישי המתמקד ברגשות?

  הענקת כלים להתמודדות יעילה עם רגשות בכל תחומי החיים
  טכניקות לוויסות רגשי: נשימות, דמיון מודרך ועוד…
  יצירת חיוביות
  הבנת שלושת הממדים העיקריים המשפיעים על האדם: הקוגניטיבי, הרגשי והפי.
  דרכי הבעה אפקטיביים לחיים מאושרים ובריאים יותר

  בנימה אישית

  כמאמנת אישית אני שמה דגש על הקשבה מלאה למתאמן/ת, אמפתיה והבנת הצורך כדי לתת לו/לה את הכלים שיעזרו בצורה הטובה ביותר לחייו/לחייה. המתאמן/ת בשבילי הוא/היא יקר/ה מפז והאדם החשוב ביותר בחדר. אני מתייחסת אליו/ה בכבוד, הערכה והוקרה על מי שהוא/היא, מאמינה בו/בה ונותנת לו/לה הזדמנות להצליח להתמודד עם כל אשר בא לפתחו/ה.

  הידע הרחב שרכשתי בהיותי מאמנת איש, בגישות שונות ובכמה בתי ספר לאון, נתן לי מנעד של כלים עשירים לעזור לאנשים לצמוח ולהתפתח.

  מהו הצעד הראשון?

  להגיע אלי לקליניקה "המרכז להתפתחות ומנהיגות אישית לשיחת היכרות והתחברות ללא עלות או התחייבות.

  להרשמה או קביעת פגישה יש למלא את הפרטים בטופס

  אימון לייזר

  אולי תחליט כבר? אתה לא יודע מה אתה רוצה, אתה מתחמק מלתת לי תשובה….. התנהלות במערכות יחסים, זוגיות, הורות, יחסים במקום העבודה

  אימון קבוצתי | איריס טוכבנד מאמנת אישית בירושלים | המרכז להתפתחות ומנהיגות אישית

  אימון קבוצתי

  מהו אימון קבוצתי? אימון קבוצתי מתעל ומעצים את הכוחות המשותפים של הקבוצה לטובת המטרה של כל אחת ואחד מהמשתתפים/ות. זוהי קבוצה קטנה,

  אימון אישי לחיים | איריס טוכבנד מאמנת אישית בירושלים | המרכז להתפתחות ומנהיגות אישית

  אימון אישי לחיים

  אנחנו יכולים כאשר אנחנו מאמינים שאנחנו יכולים, תהליך האימון הוא תהליך למידה מכוון מטרה.התמודדות עם שינויי הרגלים, שינויים באורח חיים, מציאת יעוד

  טלפנו כעת דילוג לתוכן